Magistriõpe

Magistriõpe

Tahad olla tõeline tuleviku tehnoloogiaguru? Magistrikraad annab eelise nii tippspetsialistiks kui edukaks juhiks saamisel. Loe lähemalt, mida sisaldavad magistriõppekavad elektroonika ja kommunikatsioonitehnoloogiad ning arvutitehnika ja robootika.

90000000

investeeris elektroonikatööstus
2019. aastal

Õppimisvõimalused

Elektroonika-ja-kommunikatsioonitehnoloogiad

Elektroonika ja kommunikatsioonitehnoloogiad

TalTech

Elektroonika ja kommunikatsioonitehnoloogiate õppekaval on kaks peaeriala:

  • Elektroonika keskendub kaasaegsete elektroonikasüsteemide väljatöötamisele. Olulised erialaained on näiteks sardsüsteemid (ingl k embedded systems) ja raadiotehnika.
  • Kommunikatsioonitehnoloogiad põhinevad suuresti signaalitöötlusel, sellele lisanduvad telekommunikatsiooni teooria ning kaasaegsete fiiber- ja raadiovõrkude tehnoloogiad.
EITM

Arvutitehnika ja robootika

Tartu Ülikool

Erialal on võimalik valida kolme suuna vahel: arvutitehnika, robootika ja kosmosetehnoloogia. Õppekavas on ühendatud nii tark- kui ka riistvaraga tegelemine kõrgtehnoloogiliste süsteemide ja seadmete väljatöötamiseks. Õppetöös on suur osakaal praktikal, mille käigus käsitletakse reaalseid ülesandeid näiteks nanosatelliitide, robotite ja arukate materjalidega, elektroonikaseadmetega, tarkvaraliste lahendustega.

Õppetöö toimub inglise keeles.

Ametid

Elektroonikainsener on see, kelle loominguline mõttetegevus on aluseks uute seadmete ja süsteemide jõudmisel meie igapäevaellu. Ta planeerib, projekteerib, integreerib, juurutab ja toetab nii üksiktoodete kui terviklike automatiseeritud süsteemide tehnilisi lahendusi ja protsesse. Insener on loomupärane leiutaja – enne, kui elektroonikaseadme joonised “paberile” jõuavad, peab sellest tekkima pilt inseneri peas. Tavaliselt käib tootearendusprotsessis koostöö ka teiste valdkondade inseneridega, meeskonnad on sageli globaalse haardega.

Insener töötab välja nii uusi tooteid, süsteeme kui ka protsesse ning osaleb olemasolevate täiustamisel ja tootmisprotsessi käigushoidmises. Vajadusel juhib insener tehniliste spetsialistide meeskonda. Paljud insenerid on saanud ettevõtete juhtideks, aga paljud eelistavad madalama stressitasemega ja suuremat loomingulist rahuldust pakkuvat inseneritööd. Osa teadus- ja arenduskalduvustega insenere jätkab töö kõrvalt doktoriõppes.

Elektroonikainsenerina töötab ligi 950 inimest, tulevikus on oodata töökohtade arvu kasvu. Töökohti on elektroonikainseneridele maailmas rohkem pakkuda kui on vastavatel erialadel lõpetajaid.

950

inimest töötab Eestis elektroonikainsenerina