Magistriõpe

Magistriõpe

Tahad olla tõeline tuleviku tehnoloogiaguru? Magistrikraad annab eelise nii tippspetsialistiks kui edukaks juhiks saamisel. Loe lähemalt, mida sisaldavad magistriõppekavad elektroonika ja kommunikatsioonitehnoloogiad ning arvutitehnika ja robootika.

90000000

investeeris elektroonikatööstus
2019. aastal

Õppimisvõimalused

Elektroonika-ja-kommunikatsioonitehnoloogiad

Elektroonika ja kommunikatsioonitehnoloogiad

TalTech

Tuleviku nutikad tootmisprotsessid, tooted ja ärimudelid vajavad juba täna spetsialiste, kes suudaksid neid arendada ja tööle panna nii, et tulemus saavutatakse kiiresti ja võimalikult tõhusalt. Selleks tuleb luua terviklik süsteem, mille osad koguvad teavet ja vahetavad seda omavahel automaatselt ning suudavad muutustele iseseisvalt reageerida. Elektroonika ja kommunikatsioonitehnoloogiate eriala lõpetanuna leiad selliste süsteemide komponentide ja nendevaheliste sidevõrkude arendajana rakendust idufirmadest kuni suurettevõteteni välja.

Õppetöö toimub inglise keeles ja sul on võimalus teha valik kahe peaeriala vahel:

  • Elektroonika keskendub kaasaegsete elektroonikasüsteemide väljatöötamisele. Olulised erialaained on näiteks sardsüsteemid (ingl k embedded systems) ja raadiosageduslik elektroonika.
  • Kommunikatsioonitehnoloogiad põhinevad suuresti signaalitöötlusel, sellele lisanduvad telekommunikatsiooni teooria ning kaasaegsete mobiili- ja raadiovõrkude tehnoloogiad.
EITM

Arvutitehnika ja robootika

Tartu Ülikool

Tartu Ülikooli arvutitehnika ja robootika erialal on Sul võimalik valida kolme suuna vahel: arvutitehnika, robootika ja kosmosetehnoloogia. Õppekavas on ühendatud nii tark- kui ka riistvaraga tegelemine kõrgtehnoloogiliste süsteemide ja seadmete väljatöötamiseks. Sealhulgas on õpingutes suur osakaal praktikal – töö käib reeglina teadusgruppide või ettevõtete juures, mis tegelevad mitmesuguste uuenduslike seadmete väljatöötamise ja arendamisega, nt robotmannekeenide ja tehislihastega. Lisaks avaneb Sul võimalus õpingute ajal osaleda Eesti järgmiste satelliitide ehitamisel ja orbiidile saatmisel!

Magistrikava lõpetanuna leiad tööd kõrgtehnoloogiaga seotud ettevõtetes, telekommunikatsioonifirmades, arvutifirmades, tarkvaraettevõtetes, kosmosetehnoloogiaga tegelevates ettevõtetes, avalikus halduses jms. Inglisekeelne kõrgetasemeline õpe avab ka rahvusvahelised töövõimalused!

Ametid

Elektroonikainsener on see, kelle loominguline mõttetegevus on aluseks uute seadmete ja süsteemide jõudmisel meie igapäevaellu. Ta planeerib, projekteerib, integreerib, juurutab ja toetab nii üksiktoodete kui terviklike automatiseeritud süsteemide tehnilisi lahendusi ja protsesse. Insener on loomupärane leiutaja – enne, kui elektroonikaseadme joonised “paberile” jõuavad, peab sellest tekkima pilt inseneri peas. Tavaliselt käib tootearendusprotsessis koostöö ka teiste valdkondade inseneridega, meeskonnad on sageli globaalse haardega.

Insener töötab välja nii uusi tooteid, süsteeme kui ka protsesse ning osaleb olemasolevate täiustamisel ja tootmisprotsessi käigushoidmises. Vajadusel juhib insener tehniliste spetsialistide meeskonda. Paljud insenerid on saanud ettevõtete juhtideks, aga paljud eelistavad madalama stressitasemega ja suuremat loomingulist rahuldust pakkuvat inseneritööd. Osa teadus- ja arenduskalduvustega insenere jätkab töö kõrvalt doktoriõppes.

Elektroonikainsenerina töötab ligi 950 inimest, tulevikus on oodata töökohtade arvu kasvu. Töökohti on elektroonikainseneridele maailmas rohkem pakkuda kui on vastavatel erialadel lõpetajaid.

950

inimest töötab Eestis elektroonikainsenerina