1907

sai alguse Eesti elektroonikatööstus, kui rajati esimene telefonitehas

12000+

 inimest töötab Eestis elektroonikatööstuses

250+

elektroonikaettevõtet tegutseb Eestis

93%

Eesti elektroonikatööstuse toodangust läheb ekspordiks

EESTI

ELEKTROONIKATÖÖSTUS

Tipptehnoloogia ja robotid

Eesti elektroonikatööstus on kogu riigi kõige digitaliseeritum ja automatiseeritum tööstussektor. Töö tehastes käib arvutite ja seadmetega, mille liigutusi juhitakse siit Eestist ning jälgitakse kliendi poolt teisel pool maakera. Kõige rohkem toodangut eksporditakse Rootsi, Soome, Saksamaale ja USAsse.

Eesti elektroonikatööstus võidab globaalsetest trendidest

Elektroonikaseadmete tootmine liigub Hiinast teistesse Aasia riikidesse, tagasi Euroopasse ja Ameerikasse. Uued tehnoloogiad tekivad ja arenevad ülikiiresti ning üha tähtsam on toodete kiire turuletoomine. Seetõttu tuuakse üha rohkem tootmist lähemale tootearendusmeeskondadele ja lõpptarbijatele. Eesti elektroonikatööstuse jaoks on see globaalne trend kindlasti positiivne, tarvis on vaid piisavalt järelkasvu, kes ka tulevikus uusi avanevaid võimalusi Eesti kasuks suudaksid tööle panna.

  • Eestis arendatakse ja toodetakse innovaatilisi ja leidlikke elektroonikaseadmeid kõikvõimalikesse eluvaldkondadesse, mis leiavad kasutust üle maailma. Näiteks originaalsed robootilised pakiautomaadid on valminud Cleveronis, maailmaklassi kõlarid Audeses, infrapunakaamerad Fliris ning Krakuli tehtud seadmeid leiab nii kosmosest, 100 meetri sügavuselt vee alt kui maa pealt.
  • Elektroonikasektoris on töökoha valik suur ja huvitavaid töiseid väljakutseid leidub kõikides Eesti piirkondades. Siin on nii suurkorporatsioonide tehaseid kui ka innovaatiliste Eesti ettevõtete peakontorid ja tootmisüksused. Elektroonikaga seotud erialasid valides võid olla kindel, et leiad tulevikus väärilise töö! Eriti suur puudus on inseneride järele – OSKA uuring näitab, et aastaks 2030 on Eesti tööstuses puudu kaks kolmandikku inseneridest.
  • Elektroonikasektor on oluline osa Eesti majandusest ja moodustab ligi veerandi Eesti tööstuse ekspordist. Siin tegutsevad nii arendus- kui tootmisettevõtted.

Eesti elektroonikatööstuse kohta saad lähemalt lugeda Eesti Elektroonikatööstuse Liidu veebilehelt: