Koostespetsialist

KOOSTESPETSIALIST

Kaisa Aulik koostespetsialist

Kaisa Aulik, koostespetsialist

Kaisa töötab tehnoloogiaettevõttes Comodule koostespetsialistina. Elektroonikaplaatide koostamise täpne töö nõuab teravat silma ja kannatlikkust, mis Kaisale loomuomaselt hästi sobib. Juba lapsena meeldis talle asju leiutada ning seetõttu valis ta elektroonika eriala.

Millised on sinu tööülesanded?

Koostespetsialistina on mul palju erinevaid tööülesandeid, alates trükkplaatide testimisest, välja lõikamisest, juhtmete jootmisest kuni elektroonikaplaatide liimimise, puhastamise, testimise ja pakkimiseni välja.

Mis on sinu töös enim rahuldust pakkuv?

Rahuldust pakub ja mind innustab see, kui mõni suurem tellimus saab sujuvalt tehtud. Inspireeriv on see, et teen tööd, mis mulle meeldib.

Milliseid oskusi sinu töö nõuab?

Minu töö vajab täpsust, head silmanägemist, loogilist mõtlemist ja kannatlikkust.

Kaua oled sel erialal töötanud? Miks otsustasid just selle eriala kasuks?

Olen elektroonika valdkonnas neljandat aastat. Enne elektroonika eriala kasuks otsustamist õppisin hoopis aasta aega Inglismaal juuksuriks, aga leidsin, et see ei ole minu kutsumus. Kuna lapsest saadik on mulle meeldinud asju leiutada, tundus elektroonika sobiv valik.

Olen läbinud IPC koolituse jootmise ja kvaliteedi kontrollis. Ülejäänud oskused ja teadmised sain Soomest, kus käisin eri kohtades tööl, alustades Microsoftist hologrammide valmistamisest ja testimistest kuni ettevõtteni Iceye, kus tegin kaableid ja trükkplaate kosmoses tiirlevatele sateliitidele.

Miks soovitaksid noortele minna õppima elektroonikat?

Ega kõigile ei saagi otsest soovitust anda elektroonika eriala valida. Tähtis on leida see, mis just sulle meeldib. Isiklikule kogemusele tuginedes saan öelda, et elektroonika on väga lai valdkond ja kellele vähegi nikerdamine meeldib, soovitan proovida.