Akustika insener
Aleksei Tjurin on töötanud Jõhvis kõlaritootmisega tegelevas ettevõttes Audes insenerina 8 aastat. Kuna tegemist on ka tema perele kuuluva ettevõttega, polnud valdkond ta jaoks sugugi võõras ja tootmisega puutus ta kokku juba kooli ajal. See mõjutas ka Aleksei õpinguvalikut – ta on lõpetanud Southamptoni Ülikooli Inglismaal akustika inseneri erialal.
Millised on sinu tööülesanded?
Ma tegelen erinevate tehniliste küsimustega, tehnilise protsessi korraldamisega, uute toodete väljatöötamisega ja suhtlen meie klientidega.
Milline näeb välja sinu tööpäev?
Tööpäevad on väga eriilmelised. Tuleb lahendada väga erinevaid küsimusi – kuna meie tootevalik on väga lai ja lõviosa toodangust moodustavad eritellimuslahendused, siis nõuab see ka paljude nüansside arutamist ja kooskõlastamist. Ehk mul on küll olemas nädalaplaan, kuid iga hommik tulevad uued kirjad, millele on vaja kiiresti reageerida. Meil ei ole rutiini.
Mis sulle meeldib enim oma töö juures?
Mulle meeldib näha protsesside tagamaid – miks on just niimoodi, mitte teisiti. Kui ma taipan toodete juures probleemide põhjuseid, siis on võimalik ka leida parim lahendus.
Millised on sinu töös suurimad väljakutsed?
Väljakutseks on töötada võimalikult paindlikult. Tellijatel on olemas lõpptoote visioon, aga nad ei tea kõiki detaile, mis on tegelikult väga olulised. Neid tuleb tellijale selgitada ja koos temaga läbi arutada. Mõnikord tuleb muudatussoove terve kuu jooksul. Minu roll on siis leida lahendused, mis sobiksid nii tellijale kui ka meile ja mahuksid etteantud tähtaegade sisse.
Milliseid oskusi sinu töö nõuab?
Inseneriharidus on väga oluline – ilma teadmisteta füüsikast ja tehnikast ei ole võimalik klientidega tõhusat koostööd teha ja nende vajadusi välja selgitada.
Miks otsustasid asuda õppima elektroonikat?
Kuna Audes on meie perefirma ja olen tehasega seotud olnud lapsest saadik, siis kindlasti ka see mõjutas minu otsust.
Mida ütleksid noortele, kes veel kaaluvad elektroonika valdkonda tööle tulekut?
Noored ei taipa sageli kui lai inseneri amet tegelikult on – see ei ole igav ja ühetaoline töö. Näiteks mina ja minu kursusekaaslased töötame kõik väga erinevate projektidega erinevates valdkondades: toodete väljatöötamine, teadusuuringud, programmeerimine, seadmete seadistamine jne. Ehk valik on tohutult suur!