Programmeerija-tiimijuht

Tehniline juht

 

programmeerija-tiimijuhtErki Koplimets, Krakuli programmeerija-tiimijuht

Erki on õppinud Tallinna Tehnikaülikoolis bakalareuseõppes elektroonikat ja bioonikat ja töötab Krakulis programeerijana ja tiimijuhina. Elektroonikavaldkonnas on Erki töötanud viis aastat.

Millised on sinu tööülesanded?

Minu töö hõlmab klientidega suhtlemist ja nende esitatud probleemide lahendamist, mis meie puhul tähendab seadmete projekteerimist. Näiteks on kliendil soov teha nutirattaparklat, ta tuleb meie juurde ja me aitame selle idee ellu viia.

Milline näeb välja sinu tööpäev?

Ma haldan meie tiimi tööd ehk jälgin, kes millega tegeleb, kui kaugel me oma töödega oleme ja annan sellest ülevaate ka kliendile. Samuti tegelen ka ise programmeerimise ülesannetega. Päevas võin tegeleda seitsme eri kliendi töödega.

Kuna vastutame ka seadmete eest, siis käime neid ka isiklikult kohapeal hooldamas. Minult on programmeerijana küsitud “Kus on redel?”, kuna seadeldis oli üleval kapi otsas. Nii viib töö ka kontorist välja.

Mis sulle meeldib enim oma töö juures?

Mitmekesisus ehk projektide täielik erinevus üksteisest. Isegi kui vahel tundub, et kliendil on mõne eelmise lahendusega sarnane idee, siis lõpuks on see siiski midagi erinevat. Sa ei saa jääda oma vanadele kogemustele lootma, vaid pead aina õppima uusi oskusi.

Millised on sinu töös suurimad väljakutsed?

Otsustamine – kuna ühele ülesande püstitusele saab läheneda kümnel erineval viisil, siis pead otsustama, mis on kõige optimaalsem lahendus ja selle eest ka vastutama. Valed otsused võivad rahaliselt väga kulukad olla.

Milliseid oskusi sinu töö nõuab?

Järjepidevust ja huvi selle vastu, mida sa teed. Ükskõik kui keeruline asi alguses tundub, paari kuuga seda õppides ja kasutades muutub see selgemaks ja tehtavamaks.

Miks otsustasid asuda õppima elektroonikat?

Minu vanem vend tegeles IT-ga, töötades veebilehtede ja serveritega. Mina tahtsin ka IT-d õppida, kuid töötada millegi võimalikult kaugega võrreldes venna tööga. Elektroonika tundus mulle täpselt sobiv variant.

Miks soovitaksid õppida elektroonikat?

Elektroonika puhul on minu jaoks põnev, et keegi füüsiliselt kasutab minu toodet, mitte ei kasuta seda arvuti taga istudes. Elektroonikas on rohkem käega katsutavaid asju – saad füüsilisi asju liigutada ja nendest infot koguda.

Comment(1)

  1. pingback Meet Erki Koplimets, Krakul's R&D Lead says

    […] This article was first published at elektroonik.ee home page: https://elektroonik.estonianelectronics.eu/programmeerija-tiimijuht/ […]