Magistriõpe
Tahad olla tõeline tuleviku tehnoloogiaguru? Magistrikraad annab eelise nii tippspetsialistiks kui edukaks juhiks saamisel. Tartu Ülikool pakub selleks võimalust õppida magistriõppekaval “Arvutitehnika ja robootika” ning alates 2023. aasta sügisest on Tallinna Tehnikaülikoolis avatud kaks uut unikaalset magistrikava – “Riistvara arendus ja programmeerimine” ning “Võrgutehnoloogiad ja -teenused”. Loe erialadest lähemalt allpool!
on Eesti elektroonikatööstuse aastane käive
Õppimisvõimalused
Ametid
Elektroonikainsener on see, kelle loominguline mõttetegevus on aluseks uute seadmete ja süsteemide jõudmisel meie igapäevaellu. Ta planeerib, projekteerib, integreerib, juurutab ja toetab nii üksiktoodete kui terviklike automatiseeritud süsteemide tehnilisi lahendusi ja protsesse. Insener on loomupärane leiutaja – enne, kui elektroonikaseadme joonised “paberile” jõuavad, peab sellest tekkima pilt inseneri peas. Tavaliselt käib tootearendusprotsessis koostöö ka teiste valdkondade inseneridega, meeskonnad on sageli globaalse haardega.
Insener töötab välja nii uusi tooteid, süsteeme kui ka protsesse ning osaleb olemasolevate täiustamisel ja tootmisprotsessi käigushoidmises. Vajadusel juhib insener tehniliste spetsialistide meeskonda. Paljud insenerid on saanud ettevõtete juhtideks, aga paljud eelistavad madalama stressitasemega ja suuremat loomingulist rahuldust pakkuvat inseneritööd. Osa teadus- ja arenduskalduvustega insenere jätkab töö kõrvalt doktoriõppes.
Elektroonikainsenerina töötab ligi 950 inimest, tulevikus on oodata töökohtade arvu kasvu. Töökohti on elektroonikainseneridele maailmas rohkem pakkuda kui on vastavatel erialadel lõpetajaid.
inimest töötab Eestis elektroonikainsenerina