Tootmisinsener

TOOTMISINSENER

Oleg Rodnov, tootmisinsener

Oleg Rodnov, tootmisinsener

Inissioni tootmisinsener Oleg on omandanud Tallinna Tehnikaülikoolis mehaanikainseneri eriala, kuid on tänaseks tegutsenud elektroonika valdkonnas üle 20 aasta, seda nii tooteinsenerina kui ka muudel inseneri ametikohtadel. Ta soovitab karjääri elektroonikatööstuses ka noortele, kuna elektroonikat leidub kõikjal ja see on lahutamatu osa meie igapäevasest elust.

Kuidas sattusid tööle Inissionisse tootmisinseneriks?
Paljud minu tuttavad on selles firmas töötanud. Kui nägin töökuulutust tootmisinseneri leidmiseks, otsustasin kandideerida ja nii mind Inissionisse kutsutigi. Lihtne, teen nalja, aga kuidagi nii ma sellele töökohale jõudsingi.

Millised on sinu tööülesanded?
Osalen uute projektide tehnilises ettevalmistamises, koostan spetsifikatsioone, koordineerin näidiste tootmist, koostan klientidele hinnapakkumisi, täiustan tootmisprotsessi ja lõpptooteid ning teen koostööd tellijatega.

Milline näeb välja sinu tavaline tööpäev?
Tavaliselt on minu tööpäev ammu ette planeeritud, kuid kindlasti võivad prioriteedid päeva jooksul muutuda. Minu vastutusala esmane ülesanne on hoida tootmisprotsess korras ja tagada, et toodete kvaliteet vastaks nii tehnilistele kvaliteedistandarditele kui ka klientide tehnilistele nõudmistele. Samuti on minu ülesanne tööjuhendi kirjutamine. Tegelen ka uute projektidega – pakun toodete disaineritele ja inseneridele välja tehnilisi lahendusi tootmisprotsesside teostamiseks. Aeg-ajalt toimuvad ka koolitused uute tehnoloogiliste protsesside ning trendide leidmiseks ja juurutamiseks.

Mis sind oma töös enim paelub?
Motiveerib kindlasti siinne hea meeskond, rutiini puudumine, võimalus uurida tootmisprotsessi üksikasjalikult algusest lõpuni. Lisaks kindlasti ka võimalus professionaalseks arenguks ning professionaalne ja sõbralik juhtkond.

Millised on suurimad väljakutsed sinu töös?
Nõuded lõpptoodetele muutuvad väga sageli ja mõnikord väga suures mahus. See tähendab omakorda, et ma pean juba valmis tootmisprotsessi vaatama üle algusest lõpuni, milleks aga aega enam piisavalt ei ole. Seega pean ma muud tööd ümber planeerima vastavalt ettevõtte tootmises ja arendamises seatud prioriteetidele.

Miks soovitaksid noortele minna õppima just elektroonikaga seotud erialasid?
Elektroonika on lahutamatu osa meie igapäevasest elust ja seda kasutatakse kõikides valdkondades. Inseneri kõige tähtsam omadus on osata õppida. Insener õpib ja ammutab teadmisi kogu oma elu!