Tarkvaraarendaja

Tarkvaraarendaja

 

tarkvaraarendajaMartin Ploom, Milrem Robotics´i tarkvaraarendaja

Milrem Robotics’is mehitamata maismaasõidukitele tarkvara arendav Martin Ploom alustas õpinguid TalTechis mehhatroonika erialal ning jätkas magistriõppes elektroonika ja kommunikatsioonitehnoloogiate erialal. Ta sidus end valdkonnaga, mis areneb Eestis kiiresti, et tegevusalal jaguks põnevust ja arengut ka peale õpingute lõppu.

Millised on sinu tööülesanded?

Arendan tarkvara mehitamata maismaasõidukitele, mis leiavad rakendust kaitsejõududes, tööstuses ning päästeteenistuses.

Milline näeb välja sinu tööpäev?

Loon füüsikalisi ja matemaatilisi mudeleid sõidukist ja selle osadest ning kirjutan juhtalgoritme masina süsteemidele.

Milliseid oskusi sinu töö nõuab?

Pärast aastaid õpinguid valisin just kõrvalerialaga seotud töökoha, kuid inseneeria valdkonna teadmised on sel puhul väga olulised, sest tarkvara on väga tihedalt seotud just elektrooniliste ja mehaaniliste süsteemidega.

Miks otsustasid asuda õppima elektroonikat?

Valisin kindlameelselt õpingutega jätkamiseks Tallinna Tehnikaülikooli, sest mind paelus inseneeria ning teadsin, et TalTechis ei jää see õpe vaid teoreetiliseks. Bakalaureuse kraadi omandasin mehhatroonika erialal ning sealt edasi tundus loogiline otsus minna magistrisse elektroonika ja kommunikatsioonitehnoloogiate erialale, sest just elektroonika oli see, milles end edasi arendada tahtsin. Viimasel magistriaastal otsustasin lõputöö kirjutamise kõrvalt ka informaatika kõrvaleriala võtta. Kui juba ülikooli tulin, siis miks mitte võtta sellest maksimumi.

Olen saanud hea tervikliku pildi sellest, kuidas asjad töötavad. See on ilmselge, et alles millegagi tegelema hakates saad teada, mida kõike veel ei tea. Kuid alustada on kergem kui on hea põhi all ning just selle ma nende mitmete aastate jooksul TalTechis õppides olen saanud.

tarkvaraarendaja Ülikooli ajal osalesin ilmselt ühes lahedaimas projektis, milleks on TalTechi ja Tallinna Tehnikakõrgkooli koostööprojekt tudengivormel. Tudengivormelis ehitatakse iga aasta nullist valmis elektrivormel ning käiakse sellega suvel üle Euroopa võistlemas. Erialale kohaselt olin tiimis mitmel aastal elektroonika kapten, kuid 2018.aasta sügisel otsustasin end proovile panna ning lõin Baltikumi esimese isejuhtiva vormeli meeskonna. Meeskonda vedades saavutasime juba esimesel tegutsemisaastal Tšehhi võistlusel esikoha. Neli aastat tudengivormelis andsid mulle parima praktilise kogemuse, millega saan pürgida (autotööstuse) inseneride maailma tippu ja jätta jälg maha autonoomsete sõidukite maastikul.

Mida ütleksid noortele, miks õppida elektroonikat?

Usun, et noored võiksid eriala valikut tehes mõelda sellele, mis suunad Eestis kõige kiiremini arenevad. Siis on kindel, et tegevusalal on huvitav nii õpingute ajal kui ka pärast õpingute lõppu. Liigitaksin kindlasti TalTechi infotehnoloogia erialad, kaasa arvatud elektroonika ja kommunikatsioontehnoloogiad, nende erialade hulka.