Elektroonikakoostajate tiimijuht

Elektroonikakoostajate tiimijuht

Ants Volmerson elektroonikakoostajate tiimijuht

Ants Volmerson, elektroonikakoostajate tiimijuht

Ants on tehnoloogiaettevõtte Comodule elektroonikakoostajate tiimijuht. Tiimijuhi vastutusrikka ja mitmekülgse töö muudab Antsu jaoks huvitavaks pidev uute teadmiste ja kogemuste omandamine. Tulevikukindla ja võimalusterohke elektroonikahariduse kasuks otsustamisega on ta väga rahul.

Millised on sinu tööülesanded?

Minu tööülesanneteks on seista tiimi heaolu eest, vastata nii tehnilistele küsimustele kui olla ka murede korral olemas. Olen vahetu lüli tooteinseneride ja elektroonikakoostajate vahel ning minu ülesanne on edastada oma tiimi liikmetele kogu vajalik informatsioon. Seejuures veenduda, et tootmisprotsess sujuks tõrgeteta ning teha vajadusel vastavaid korrektuure.

Milline näeb välja sinu tööpäev?

Minu tööpäev on väga mitmekülgne. Üldiselt möödub suur osa päevast eri koosolekutel. Hommikul vaatan üle tootmisprotsessi kulgemise ning kitsaskohad, vahetan infot planeerijaga ning hoian tiimi tootmisplaaniga kursis.

Mis on sinu töös enim rahuldust pakkuv ja inspireeriv?

Mulle meeldib, et minu tööpäev on väga vaheldusrikas ning alati on midagi uut õppida. Lisamotivatsiooni annavad väiksemad ja suuremad töövõidud.

Millised on suurimad väljakutsed sinu töös?

Üheks suurimaks väljakutseks on muutlikes oludes lahenduste leidmine ning protsessi sujuva töö tagamine.

Milliseid oskusi sinu töö nõuab?

Minu töös on vaja head meeskonnatöö oskust, oskust ja julgust organiseerida ning otsuseid iseseisvalt vastu võtta. Kindlasti on olulised ka teadmised elektroonikast ja selle koostamisest ning oskus näha kaugemale kui ainult tänane või homne päev.

Kaua oled sel erialal töötanud?

Antud ametikohal olen töötanud kuu aega. Comodule’is alustasin elektroonikakoostajana, seejärel olin vanemkoostaja. Kokku olen siin töötanud veidi alla kahe aasta.

Mida sa õppinud oled? Miks otsustasid just selle eriala kasuks?

Ma õppisin Tallinna Polütehnikumis automaatikat. Automaatika kasuks otsustasin venna soovitusel ning enda huvist tegeleda tehnika ja elektroonikaga. Olen selle otsusega väga rahul.

Miks soovitaksid noortel minna õppima elektroonikat?

Elektroonika on väga põnev ning paljude võimalustega tuleviku eriala.