Kutseõpe

KUTSEÕPE

Kutsehariduse omandamine annab sulle võimaluse töötada väga erinevatel elektroonikatööstuses vajalikel ametitel – näiteks telekommunikatsiooni nooremspetsialistina, tootmisautomaatikuna või elektroonikaseadmete tehnikuna. Õppekavade seast leiad nii neid, mis on mõeldud põhikooli kui ka keskkooli lõpetajatele.

1907

 sai alguse elektroonikatööstus Eestis, kui rajati esimene telefonitehas

Õppimisvõimalused

elektroonikaseadmete tehnik

Elektroonikaseadmete tehnik

Pärnumaa Kutsehariduskeskus

(Põhihariduse baasil)

Elektroonikaseadmete tehniku erialal arendad oskusi, teadmisi ja hoiakuid, mis on vajalikud asjatundlikuks tööks elektroonikaseadmete koostajana. Eriala lõpetanuna võid asuda tööle elektroonikatooteid valmistavas ettevõttes või teistes elektroonikaseadmeid müüvates ja remontivates firmades. Töö käigus kogemusi omandades võid pürgida näiteks testgrupi juhiks, vahetuse vanemaks või müügijuhiks.

it spetsialist

IT-süsteemide nooremspetsialist

Pärnumaa Kutsehariduskeskus

(Põhi- ja keskhariduse baasil)

Kas sind huvitab infotehnoloogia ning kuidas töötavad tänapäevased infosüsteemid? Kas sulle meeldib probleemide lahendamine ja sa ei karda lahenduse leidmiseks otsida lisainformatsiooni? Kui vastasid eelnevatele küsimustele jah, siis antud eriala võib olla sinu jaoks ideaalne.

Harjutamine teeb harjutajaks aga kui soovid saada spetsialistiks, siis tule õpi Pärnumaa Kutsehariduskeskuses IT süsteemide nooremspetsialistiks!

automaatik

Automaatik

Tallinna Polütehnikum

(Põhihariduse baasil)

Kas Sulle meeldib idee, et kõik toimib ainult nupule vajutusega – või isegi ilma? Vajutad nuppu ja tuba läheb soojaks, vajutad puldile ja avaneb värav, plaksutad käsi ja sulguvad kardinad. Siis on automaatiku eriala just Sulle!

Automaatiku eriala lõpetanuna leiad rakendust kas tootmis- või hooneautomaatika valdkonna ettevõtetes. Oled oodatud tegija meie tööturul!

elektroonikaseadmete tehnik

Elektroonikaseadmete tehnik

Tallinna Polütehnikum

(Põhi- või keskhariduse baasil)

Sa tahaksid teada, kuidas töötab lüliti või mis ülesanne on pistikul? Ja see, mis on arvuti sees, tundub hoopis põnevam kui arvutiga mängimine või internetis ringi uitamine?

Elektroonikaseadmete tehniku erialal omandad oskused, mis on vajalikud töötamiseks elektroonikatööstuses elektroonikaseadmete koostaja, elektroonikaseadmete remontija, veaotsija, tehniku või nendega lähedasel ametikohal.

it-süsteemid

IT-süsteemide spetsialist

Tallinna Polütehnikum

(Põhi- või keskhariduse baasil)

Kas oled kunagi mõelnud kuidas MacGyver kõikidest olukordadest nutikalt välja tuli? Kui Sa nüüd googeldasid ja otsisid infot, kes on see salapärane MacGyver ning leidsid erinevaid linke, pilte, klippe ja viiteid erinevates keeltes, siis võib olla infotehnoloogia just see valdkond, mis Sulle sobiks!

Erialal omandad kompetentsid, mis on vajalikud töötamiseks meeskonna liikmena IT-tugisikuna, monitooringuspetsialistina, süsteemiadministraatorina või lähedasel ametikohal.

telekommunikatsioon

Telekommunikatsiooni nooremspetsialist

Tallinna Polütehnikum

(Põhihariduse baasil)

Kas Sa kruvisid lapsena lahti kodus oleva vana raadio või vaatasid sisse oma arvutile või telekale või kitarri asemel tundus hoopis põnevam helipult? Kooslus heli-pilt-valgus on see, mis on alati inimesi võlunud, kuid kuidas tehniliselt seda põnevat ja keerulist maailma luua, seda võiksid õppida just Sina!

Telekommunikatsiooni spetsialistid on hinnatud tulevikutegijad, sest just nende tehnilised oskused ja teadmised on aluseks tänastele igapäevastele mugavustele – mobiilside, kiire netiühendus, terav telepilt ning kvaliteetne heli. Telekommunikatsiooni nooremspetsialisti eriala lõpetanuna on sul vajalikud oskused töötamiseks meeskonnaliikmena telekommunikatsiooni tehniku, sidetehniku või tehnikuna.

Ametid