Noorem tooteinsener

Noorem tooteinsener

Noorem-tooteinsener-Daniil-Bragin

Daniil Bragin, noorem tooteinsener

Daniil Bragin on Tallinna Tehnikaülikooli elektroenergeetika ja mehhatroonika teise kursuse tudeng ja töötab õpingute kõrvalt Ericssonis nooremtooteinsenerina. Daniili sõnul on elektroonika imeline maailm, kus igaüks saab tegeleda tema jaoks huvitavate asjadega.

Millised on sinu tööülesanded?

Peamiselt analüüsin eri toodete (4G mobiilside moodulite) tööd, tuvastan probleeme, viin läbi katseid ja loon spetsiifilise rakendusega väikseid seadmeid. Meie osakonna spetsialistid vastutavad peamiselt toote funktsionaalsuse eest elektroonika osas.

Milline näeb välja sinu tööpäev tavaliselt?

Tulen tööle kell 8, teen arvuti lahti ja loen meilid läbi. See suhteliselt rutiinne tegevus annab tervikliku ülevaade probleemidest tehases ja tähtsamatest ülesannetest. Siis algavad meil mitmesugused koosolekud teiste tiimiliikmetega inseneeria-, kvaliteedi- ja arendusosakondadest, kus arutame tootmisega seonduvat ja insenerid kommenteerivad tehnilisi teemasid. Koosoleku tulemusena on kõigil osalejatel ühtne tegevusplaan ja hakkame tööle enda osaga, et järgmisel korral esitleda kokkulepitud tulemusi.

Siis hakkavad katsed ja uuringud. Panen selga spetsiaalse jaki ja jalga ESD jalanõud, mis maandavad elektrit ning läbin nn ESD (ingl. Electrostatic Discharge) kontrolli. Kui kontroll edukalt läbitud, võin siseneda tootmistsooni. Lähen osakonna laborisse, kus uurin mõõteseadmetega elektroonikatoodete või komponentide tunnuseid. Kogun samal ajal andmeid järgmiste koosolekute esitluste jaoks.

Tööpäeva juurde käib ka muidugi lõunapaus, kui koguneme töökaaslastega laua taha, joome teed või kohvi ja arutame mitmesuguseid teemasid.

Mis sulle kõige rohkem meeldib enda töö juures?

Minu jaoks on kõige tähtsam ja lemmik osa tööst keerulised väljakutsed. Nii tunnen pidevat arengut ja tehnilised teadmised püsivad alati toonuses. Keeruliste ülesannete täitmiseks pean töötama üliraskete mõõteseadmetega ja tehniliste süsteemidega, mis on vaieldamatult äge ja huvitav.

Millised on suurimad väljakutsed Sinu töös?

Suurimad väljakutsed avalduvad keeruliste analüüside käigus. Siis olen nagu detektiiv, kelle ülesanne on luua olemasolevate sisendandmetega algoritm probleemi tuvastamiseks. Vahepeal on algandmeid kriitiliselt vähe ja tuleb mitmeid stsenaariume läbi töötada piltliku ülevaate saamiseks.

Milliseid oskusi Sinu töö nõuab?

Töö nõuab mitmesuguseid oskusi. Tuleb osata kasutada mõõteseadmeid, peab olema teadmisi elektroonikast, tuleb mõista raadio- ja teisi analoogseadmeid, mingil määral osata ka programmeerimist (TCL, Python, C) ning tunda tööstusprotsesse. Aga kindlasti on olulised ka suhtlemis- ja läbirääkimisoskused.

Kui kaua oled sel erialal töötanud?

Alustasin tööd 19 aastaselt ehk tänase seisuga juba 12 kuud. Esialgu töötasin praktikandina ning mingi aja pärast sain uue tööpakkumise.

Mida Sa õppinud oled? Miks otsustasid just selle eriala kasuks?

Olen teise aasta tudeng, õpin elektroenergeetikat ja mehhatroonikat. Mehhatroonika eriala lõpetanud spetsialist saab teadmiseid nii programmeerimisest, mehaanikast kui elektroonikast. Otsustasin selle eriala kasuks, sest mulle meeldib uusi asju luua ning optimeerida. Teadmised elektroonikast ja programmeerimisest annavadki mulle selleks võimalusi. Ma olen kindel, et elektroonika oli ja on üks olulisematest tehnilise arengu toetajatest või isegi kõige olulisem. Elektroonika evolutsioon loob kõikidele teistele eluvaldkondade jaoks hädavajalikke tehnilisi võimekusi. Innovatsiooni loomise tunne ongi minu jaoks tähtsaim..

Miks sa valisid just Ericssoni tööandjaks?

Ericssoni suurim eelis on see, et ettevõte on loonud töötajatele piiramatud võimalused enesearenguks ja pakub selleks kõiki selleks vajalikke “tööriistu”. Ericsson sobib ideaalselt noortele spetsialistidele, kes saavad hädavajalikke kogemusi töötades innovaatilises ettevõttes kõige uuemate seadmetega ning targemate inimestega. Siin saab kogeda tõeliseid väljakutseid, mis aitavad aru saada, kuidas päriselus rakendada ülikoolis saadud teadmiseid.

Miks soovitaksid noortele minna õppima elektroonikat?

Elektroonika on imeline omaette maailm, kus igaüks saab tegeleda tema jaoks huvitavate asjadega. Kui soovid arendada uusi innovatilisi asju teiste inimeste heaolu loomiseks, siis elektroonika on selle jaoks üks parimaid valdkondi. Elektroonika valdkond on lai ja igaüks saab valida mingi osa sellest, alustades tööstus 4.0 ja asjade interneti lahendustega ja lõpetades telekommunikatsiooniga (4G ja 5G võrgud).