Tootekoostaja – tiimijuht

Tootekoostaja – tiimijuht

 

tootekoostaja tiimijuht

Eeva Hollo, Incapi tootekoostaja/tiimijuht*

Eeva Hollo on praeguseks töötanud Saaremaal asuvas elektroonikatööstusettevõttes Incap 13 aastat, kus ta alustas markeeringute koostajana. Praegu täidab ta nii tootekoostaja kui ka tiimijuhi rolli. Ametioskusi omandas ka Kuressaare ametikoolis elektroonika monteerija erialal, lisaks on ettevõte pakkunud uute oskuste arendamiseks erinevaid IPC koolitusi. 

Millised on sinu tööülesanded?

Minu tööülesanded on laialdased ja hõlmavad nii tootekoostaja kui ka tiimijuhi ülesandeid. On nii tooteid, mida valmistame algusest lõpuni, kui ka neid, mille puhul meie tehases valmib üks komponent. Minu töö algab tootestruktuuride lugemisest ja lõpeb toote lattu saatmisega. Sinna vahele jääb tehniliste tootejooniste lugemine, komponentide komplekteerimineja ettevalmistamine, selektiiv- ja lainejootmismasina kasutamine, plaatide aukmontaaz, toodete testimine, korpuste ettevalmistamine ja toote kokkupanemine korpustesse ning pakkimine. Tootmisprotsessis teen seda tööd, kus on kõige kiirem, ja loomulikult tegelen jätkuvalt markeeringute koostamise ja nende printimisega.

Milline näeb välja sinu tööpäev?

Hommikul vaatame tiimiga üle, mis töid hakkame tegema ja jagame tööülesanded. Kui kellegil tiimisiseselt on mingi mure, siis aitan neid lahendada või kaasan probleemilahendusse meie tehnikuid või insenere. Kui on mingi koostisosa puudu, aitavad meie planeerijad.

Mis sulle meeldib enim oma töö juures?

Mulle meeldib, et töö ei ole üksluine. Tegeleme erinevate toodete või nende osade tootmisega ja ühe tootega tegeleme sageli kaks korda aastas ehk et kui oled tooted valmis saanud, tulevad uued tooted ja sama tootega puutud kokku alles võib-olla poole aasta pärast.

Millised on sinu töös suurimad väljakutsed?

Suurim väljakutse on see, kui tuleb sisse uus toode, mis tuleb endale selgeks teha ja toota see valmis nii, et klient oleks rahul. Selleks on meil kõrval ka väga toetav meeskond, nii tehnikud kui ka insenerid.

Milliseid oskusi sinu töö nõuab?

Kindlasti on vajalikud monteerija oskused, komponentide ja nende väärtuste tundmine ning meeskonnatöö oskus.

Miks otsustasid õppida elektroonika eriala?

Kuna läksin kõigepealt tööle sel alal, oli see loogiline jätk. Tööl alustasin markeeringutega ja pärast läksin elektroonika peale üle. Minu enda elektroonikahuvi sai alguse lapsepõlvest, kui isa kodus raadioid, makke ja muud tehnikat ise parandas. Need, mis olid täitsa katki, said lapsele mängimiseks ja lahti võtmiseks.

Mida ütleksid praegustele noortele, miks minna elektroonikat õppima?

Kel vähegi elektroonikahuvi on, siis kindlasti soovitan elektroonikat minna õppima. Siin on huvitav!

*Kui loo ilmumise ajal töötas Eeva tootekoostaja/tiimijuhina, siis tänaseks on ta tööl päevase vahetuse vanemana.