Kutseõpe

KUTSEÕPE

Kutsehariduse omandamine annab sulle võimaluse töötada väga erinevatel elektroonikatööstuses vajalikel ametitel – näiteks telekommunikatsiooni nooremspetsialistina, tootmisautomaatikuna või elektroonikaseadmete tehnikuna. Õppekavade seast leiad nii neid, mis on mõeldud põhikooli kui ka keskkooli lõpetajatele.

1907

 sai alguse elektroonikatööstus Eestis, kui rajati esimene telefonitehas

Õppimisvõimalused

telekommunikatsioon

Telekommunikatsiooni nooremspetsialist

Tallinna Polütehnikum

(Põhihariduse baasil)

Kas Sa kruvisid lapsena lahti kodus oleva vana raadio või vaatasid sisse oma arvutile või telekale või kitarri asemel tundus hoopis põnevam helipult? Kooslus heli-pilt-valgus on see, mis on alati inimesi võlunud, kuid kuidas tehniliselt seda põnevat ja keerulist maailma luua, seda võiksid õppida just Sina!

Telekommunikatsiooni spetsialistid on hinnatud tulevikutegijad, sest just nende tehnilised oskused ja teadmised on aluseks tänastele igapäevastele mugavustele – mobiilside, kiire netiühendus, terav telepilt ning kvaliteetne heli. Telekommunikatsiooni nooremspetsialisti eriala lõpetanuna on sul vajalikud oskused töötamiseks meeskonnaliikmena telekommunikatsiooni tehniku, sidetehniku või tehnikuna.

it-süsteemid

IT-süsteemide spetsialist

Tallinna Polütehnikum

(Põhi- või keskhariduse baasil)

Kas oled kunagi mõelnud kuidas MacGyver kõikidest olukordadest nutikalt välja tuli? Kui Sa nüüd googeldasid ja otsisid infot, kes on see salapärane MacGyver ning leidsid erinevaid linke, pilte, klippe ja viiteid erinevates keeltes, siis võib olla infotehnoloogia just see valdkond, mis Sulle sobiks!

Erialal omandad kompetentsid, mis on vajalikud töötamiseks meeskonna liikmena IT-tugisikuna, monitooringuspetsialistina, süsteemiadministraatorina või lähedasel ametikohal.

elektroonikaseadmete tehnik

Elektroonikaseadmete tehnik

Tallinna Polütehnikum

(Põhi- või keskhariduse baasil)

Sa tahaksid teada, kuidas töötab lüliti või mis ülesanne on pistikul? Ja see, mis on arvuti sees, tundub hoopis põnevam kui arvutiga mängimine või internetis ringi uitamine?

Elektroonikaseadmete tehniku erialal omandad oskused, mis on vajalikud töötamiseks elektroonikatööstuses elektroonikaseadmete koostaja, elektroonikaseadmete remontija, veaotsija, tehniku või nendega lähedasel ametikohal.

automaatik

Automaatik

Tallinna Polütehnikum

(Põhihariduse baasil)

Kas Sulle meeldib idee, et kõik toimib ainult nupule vajutusega – või isegi ilma? Vajutad nuppu ja tuba läheb soojaks, vajutad puldile ja avaneb värav, plaksutad käsi ja sulguvad kardinad. Siis on automaatiku eriala just Sulle!

Automaatiku eriala lõpetanuna leiad rakendust kas tootmis- või hooneautomaatika valdkonna ettevõtetes. Oled oodatud tegija meie tööturul!

tootmisautomaatik

Tootmisautomaatik

Tallinna Polütehnikum

(Jätkuõpe keskhariduse baasil)

Õppida ei ole kunagi hilja! Tootmisautomaatiku eriala on Sulle, kes Sa oled varasemalt õppinud automaatikuks, elektrikuks, sisetööde elektrikuks või mehhatroonikuks ja oled otsustanud oma oskusteprofiili nüüd laiendada. Tootmisautomaatiku jätkuõpes ootab Sind ees süvenemine elektritootmise, kaugkütte, puidu-, keemia-, toiduainete-, masina-, veevarustuse- ja põllumajandustööstuse jm automaatikasüsteemidesse. Omandad oskused, kuidas toime tulla tootmisseadmete ja robotitega ning teha neile paigaldus- ja hooldustöid ning olla selle juures energiatõhusus, säästlik ja keskkonnahoiu põhimõtteid järgiv. 

Ametid