Kutseõpe

KUTSEÕPE

Kutsehariduse omandamine annab sulle võimaluse töötada väga erinevatel elektroonikatööstuses vajalikel ametitel – näiteks telekommunikatsiooni nooremspetsialistina, tootmisautomaatikuna või elektroonikaseadmete tehnikuna. Õppekavade seast leiad nii neid, mis on mõeldud põhikooli kui ka keskkooli lõpetajatele.

1907

 sai alguse elektroonikatööstus Eestis, kui rajati esimene telefonitehas

Õppimisvõimalused

telekommunikatsioon

Telekommunikatsiooni nooremspetsialist

(Põhihariduse baasil)

Telekommunikatsiooni spetsialistid on hinnatud tulevikutegijad, just nende tehnilised oskused ja teadmised on aluseks tänastele igapäevastele mugavustele – mobiilside, kiire netiühendus, terav telepilt ning kvaliteetne heli. Telekommunikatsiooni nooremspetsialisti eriala lõpetanuna on sul vajalikud oskused töötamiseks meeskonna liikmena telekommunikatsiooni tehniku, sidetehniku või tehnikuna.

it-süsteemid

IT-süsteemide spetsialist

(Põhi- või keskhariduse baasil)

Kas oled kunagi mõelnud kuidas MacGyver kõikidest olukordadest nutikalt välja tuli? Kui Sa nüüd googeldasid ja otsisid infot, kes on see salapärane Mac-Gyver ning leidsid erinevaid linke, pilte, klippe ja viiteid erinevates keeltes, siis võib olla infotehnoloogia just see valdkond, mis Sulle sobiks. Erialal omandad kompetentsid, mis on vajalikud töötamiseks meeskonna liikmena IT-tugisikuna, monitooringuspetsialistina, süsteemiadministraatorina või lähedasel ametikohal.

elektroonikaseadmete tehnik

Elektroonikaseadmete tehnik

(Põhi- või keskhariduse baasil)

Sa tahaksid teada, kuidas töötab lüliti või mis ülesanne on pistikul? Ja see, mis on arvuti sees, tundub hoopis põnevam kui arvutiga mängimine või internetis ringi uitamine? Elektroonikaseadmete tehniku erialal omandad oskused, mis on vajalikud töötamiseks elektroonikatööstuses elektroonikaseadmete koostaja, elektroonikaseadmete remontija, veaotsija, tehniku või nendega lähedasel ametikohal.

automaatik

Automaatik

(Põhihariduse baasil)

Kas Sulle meeldib idee, et kõik toimib ainult nupule vajutusega – või isegi ilma? Siis oled Sa sündinud automaatikuks! Automaatiku eriala lõpetanud leiavad rakendust kas tootmis- või hooneautomaatika valdkonna ettevõtetes.

tootmisautomaatik

Tootmisautomaatik

(Jätkuõpe keskhariduse baasil)

 Õppida ei ole kunagi hilja! Tootmisautomaatiku eriala on Sulle, kes Sa oled varasemalt õppinud automaatikuks, elektrikuks, sisetööde elektrikuks või mehhatroonikuks ja nüüd oled otsustanud oma oskusteprofiili nüüd laiendada.

Ametid