Bakalaureuseõpe

Bakalaureuseõpe on kõrghariduse esimene aste. Elektroonikatööstuses töötamiseks saad valida nt riistvara arenduse ja programmeerimise, elektroenergeetika ja mehhatroonika ning arvutitehnika erialade vahel. Loe lähemalt, mida need õppekavad endast sisaldavad.

84%

Eesti elektroonikatööstuse toodangust läheb ekspordiks

Õppimisvõimalused

riistvara arendus ja programmeerimine

Riistvara arendus ja programmeerimine

Taltech

Riistvara arenduse ja programmeerimise õppekava annab Sulle oskused planeerida, projekteerida, arendada ja hooldada arvutipõhiseid infotöötlus- ja elektroonikasüsteeme, juhtimis- ja kommunikatsioonisüsteeme ning vastavaid seadmeid. Tegemist on ainsa riistvara ja tarkvara ühendava IT õppekavaga TalTechis. Erialal õppides saad universaalse ettevalmistuse ning oskuse näha suurt pilti, mõista detailideni füüsilisi seadmeid ja luua ise lahendusi, mis muudavad inimeste elu paremaks.

Elektroenergeetika ja mehhatroonika

Elektroenergeetika ja mehhatroonika

Taltech

Elektroenergeetika ja mehhatroonika eriala ühendab oskused energia- ja mehhaanilistest, tööstus- ning olmesüsteemidest, samuti elektrotehnikast ja elektroonikast, automatiseerimisest ning IT-st. Õpingute käigus saad ise valida, kas spetsialiseeruda elektro­energeetikale (energia tootmine, ülekanne, jaotamine) või mehhatroonikale (robotitehnika, andurid, juhtsüsteemid, kõrgtehnoloogiline tootmine).

arvutitehnika
EITM

Arvutitehnika

Tartu Ülikool

Võimalik valida kolme erialasuuna vahel: arvutitehnika, robootika ja kosmosetehnoloogia. Õppekavas on ühendatud nii tark- kui ka riistvaraga tegelemine kõrgtehnoloogiliste süsteemide ja seadmete väljatöötamiseks: õpid elektroonikat, programmeerimist, elektroonika programmeerimist, arvuti- ja arvutusseadmeid, elektroonikaseadmete disainimist, IoT
komponentidest süsteemide koostamist ja palju muud huvitavat. Õppetöös on suur osakaal praktikal, mille käigus käsitletakse reaalseid ülesandeid näiteks nanosatelliitide, robotite ja arukate materjalidega.

Ametid

Elektroonikainsener planeerib, projekteerib, integreerib, juurutab ja toetab terviklike automatiseeritud süsteemide ning toodete tehnilisi lahendusi ja protsesse. Elektroonikainsenerina töötab 950 inimest, tulevikus töökohtade arv kasvab. Töökohti on elektroonikainseneridele rohkem kui eriala lõpetajaid.

950

inimest töötab Eestis elektroonikainsenerina