Tehniline juht

Tehniline juht

 

Tehniline juhtKristjan Tozen, Krakuli tehniline juht ja kaasomanik*
*Pärast loo ilmumist, alates 2022. aastast on Kristjanist saanud ettevõtte tegevjuht.

Kristjan on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli bakalaureuseõppes elektroonika ja telekommunikatsiooni eriala ja töötanud elektroonikavaldkonnas viis aastat. Kristjan töötab Krakulis tehnilise juhina ja hoolitseb selle eest, et tööprotsessid toimiksid.

Millised on sinu tööülesanded?

Meie ettevõttes on jaotatud töötajad sinisesse ja punasesse tiimi. Mina vastutan, et sinisel tiimil, kuhu kuulub 5-6 tehniliste lahendustega tegelevat spetsialisti, töö sujuks. See tähendab, et hoolitsen selle eest, et tööprotsessid toimiksid, spetsialistidel oleks tööd ja lahendan igapäevamuresid – näiteks kui miski ei tööta. Suur osa tööst hõlmab kliendi murele võimalikult hea lahenduse leidmine.

Milline näeb välja sinu tööpäev?

Tihtipeale on tööpäev kaootiline, kuid üritame hoida kindlat struktuuri. Esmane prioriteet minu töö puhul on hoida inseneride tööprotsess laitmatuna, et nad oleksid tööga rahul ja prioriteedid oleksid selged ning nii ettevõtte kui kliendi eesmärgid oleksid silme ees. Samuti pakun välja tehnilisi lahendusi ja suhtlen klientidega.

Mis sulle oma töö juures enim meeldib?

Silmad paneb särama see, kui ma näen, et minu pakutud tehniline lahendus toob kellegile rõõmu ja täidab mingit suuremat eesmärki. Suureks motivaatoriks on kollektiiv ja ühtekuuluvus.

Millised on sinu töös suurimad väljakutsed?

Päris tihti tuleb hüpata üle oma varju – lahendust vajavad probleemid, millega pole veel seni kokku puutunud ja mis vajavad kiiret lahendust. Ülesandeid, mille puhul tunnen end mugavalt, ei kategoriseeriks ma väljakutseks.

Milliseid oskusi sinu töö nõuab?

Kindlasti nõuab töö vastutustundlikkust ehk kui sa midagi lubad, teed sa selle ka ära. Lisaks ka ka oskust ennast objektiivselt hinnata ja vaadata tehtule tagasi ning oma vigadest õppida. Kõik tööülesanded pole alati loomuomased ja kerged, kuid siiski väga vajalikud projekti õnnestumiseks ja see nõuab enesedistsipliini. Tehnilised teadmised on õpitavad ja tulevad aja jooksul.

Miks otsustasid asuda õppima elektroonikat?

Juba väikesest poisist peale meeldisid mulle tehnilised lahendused ja tehnoloogiaga mängimine. Sellest huvist lähtuvalt sai valitud ka eriala.

Miks soovitaksid õppida elektroonikat?

Eestis on väga palju võimalusi inseneeria valdkonnas. Insenerialasid tasuks aga õppima minna siis, kui selle vastu on tõsine huvi. Suureks eeliseks on kindlasti, kui ollakse tehnika poolega hobikorras tegeletud.